niedziela, 12 lutego 2017

Pielgrzymka do Lourdes - Kartka i szkatułka na pamiatki

    To było bardzo nietypowe zamówienie :) Ale miło się nad nim pracowało. Zamawiająca poprosiła mnie o wykonanie bardzo dużej kartki ( formatu A4 !!! ), w pudełku, która miała zostać wręczona jako prezent-zaproszenie na pielgrzymkę do Lourdes. Wewnątrz miały się zmieścić na jednej stronie obszerne życzenia a na drugiej stronie pełny plan wycieczki, wykupionej dla Solenizantki. Front kartki miał koniecznie zawierać zdjęcie Matki Boskiej z Lourdes. To ciężki temat i miałam zgryz, jak to zrobić... Tym bardziej, że kolorystyka - czyli stare złoto i lekkie brązy + beże zostały narzucone przez Zamawiającą. Gdy przeglądałam wykrojniki w poszukiwaniu natchnienia, natrafiłam na ten z "bramą" ornamentową nad młodą parą. No i już wiedziałam, już miałam w głowie całość projektu :) Młodą parę wycięłam i w to miejsce umieściłam zdjęcie Matki Boskiej, a ponieważ w Lourdes figurka stoi wewnątrz jaskini, którą okalają winorośla i kwiaty - ozdobiłam ją także w ten sposób. Cytaty otrzymałam od Zamawiającej.
    Do kompletu zamówiona została drewniana szkatułka, wewnątrz której początkowo miała się zmieścić kartka A4 oraz bilety i pieniążki na wyjazd, a później pamiątki z podróży.
Szkatułkę najpierw pomalowałam na biało farbą akrylową, a następnie okleiłam papierami ozdobnymi, nawiązując do stylistyki kartki.
Bardzo lubię takie tematy, które najpierw wydają się trudne, a potem świetnie się nad nimi pracuje :)
    Oto zamówiony komplet:
Dziękuję za wizytę na moim blogu i pozostawione słowo :)

Życzę wszystkim udanego końca weekendu!

4 komentarze:

Ludkasz pisze...

Świetnie sobie poradziłaś z tematem.

barbarahaft pisze...

pięknie wykonane zamówienie.....

Sowiarnia pisze...

Pięknie wybrnęłaś, a całość wygląda znacznie lepiej niż się spodziewałam czytając opis :) Jak zawsze cudnie i z klasą :)

el pisze...

piękna pamiątka i bardzo praktyczne pudełko