wtorek, 27 października 2015

Dzieciaczkowo i filcowo

Nie było mnie tydzień... To były dni wypełnione lataniem po przychodniach i leczeniem rodzinki z najróżniejszych przypadłości. Nie powiem, że kuracja u wszystkich zakończona z sukcesem, ale sytuacja jest na tyle opanowana, że mam chwilę, aby przysiąść i wstawić tego posta. Tak to już jest, jak dzieci idą do przedszkola - pierwszy rok jest pasmem infekcji... Tak więc Dominika po raz trzeci od września jest chora; od poprzedniej infekcji minęły dokładnie dwa dni pobytu w przedszkolu i znów gorączka, katar, kaszel.... Starszy miał podejrzenie złamania nosa, a mąż zabieg usunięcia ciała obcego z oka :( Wszystko oczywiście w jednym terminie, żeby się nie nudzić za nadto hahaha!

Ostatnio było nostalgicznie dlatego teraz postanowiłam wstawić posta wesołego. Wesołe są z reguły karteczki dla dzieci, no więc jest i taka:

Dodatkowo chciałam Was zaprosić na nasze Szufladowe wyzwanie pt. "FILC"


Do tej pory z filcu robiłam niewiele, coś tam czasem uszyłam, ale raczej proste rzeczy. Teraz mnie jednak wzięło i postanowiłam uszyć małą sówkę, taką zawieszkę do kluczy czy telefonu. Zrobiłam pierwsza i rodzinka się zachwyciła ( choć bardzo daleko jej do cudów wykonywanych przez inne dziewczyny "filcujące" ), a i mnie się spodobała ta praca, więc uszyłam kilka następnych. Nie są zbyt duże, w końcu to zawieszki, mają około 8 cm wysokości, a uszyłam je z szablonu znalezionego w necie.


Córcia zaczęła mnie męczyć o dużą sówkę, więc poszukałam innego wykroju i uszyłam większą, granatową, wysoką na jakieś 14 cm.


Tak mi się spodobała praca z filcem, że postanowiłam jeszcze zrobić podkładki pod kubeczki:

Dziękuję wszystkim, którzy dotrwali do końca tego przy-długaśnego posta. 
Pozdrawiam Was ciepło i serdecznie!


2 komentarze:

Sowiarnia pisze...

Ojoj, to współczuję zdrowotnych przeżyć i trzymam kciuki, żeby wszystko szybko wróciło do normy!
Śliczna karteczka, chociaż ja jak zwykle dłużej się "zawiesiłam" na sówkach - słodziaki :)

Monika Pie pisze...

cudnea karteczka i te filcowe podkladeczki :)