czwartek, 14 sierpnia 2014

Karteczki urodzinowe

Dziś pokażę Wam karteczki urodzinowe, które zrobiłam już dawno, ale jakoś nie było okazji...

Pierwsza kartka jest dla mężczyzny, wytyczne to oszczędność w dodatkach oraz przewaga niebieskiego. Tak więc stało się... Wykorzystałam cudowny stempelek Alice Creations:


Druga kartka powstała według bardziej "skomplikowanych" wytycznych Klientki: Cytat P.Coelho, czerwone róże, klatka z ptaszkiem i targania z przeszyciami. Aby kartki nie przeładować, postawiłam na papier bladoróżowy bez konkretnego, wyrazistego wzoru:


***
Obiecałam w pierwszym poście po powrocie z urlopu, a potem zapomniałam - pochwalić się moich "zdobyczami" przywiezionymi z Ziemi Kłodzkiej. Wśród nich nie mogło zabraknąć miejscowej biżuterii, te kolekcjonuję namiętnie :) Tym razem nabyłam dwie bransoletki, jedna to straszna tanizna była, aż się dziwiłam, że komukolwiek opłaca się to robić i sprzedawać ( o niskich cenach rękodzieła można by długo...), a druga to cudne kamyczki, była bardziej kosztowna :). Udało mi się wzbogacić kolekcję Znaczków Turystycznych, choć ten region nie obfituje w ich nadmiar, jak to ma miejsce gdzie indziej. Szkoda... Najważniejsza jednak "pamiątka" to misa - liść kupiona w Dusznikach Zdroju podczas Święta Papieru. W Muzeum Papiernictwa był z tej okazji fantastyczny jarmark rękodzieła, podziwiałam setki wspaniałości, ale ona skradła moje serce... Jest bardzo duża, służy nam jako patera na owoce i stoi na stole w salonie. Jej ogrom pokazuje jedno ze zdjęć, na którym widać ułożone w niej jabłka. Nie wiem jak nazywają się artyści, od których ją zakupiłam, jakoś nie było rozmownie...Niestety, ze względu na cenę misy nie kupiłam już nic więcej :) bo nie chciałam "przesadzić" w oczach i tak wyrozumiałego małżonka :)  Na jarmarku spotkałam też kilka "kartkujących" dziewczyn, nie podjęłam jednak konwersacji i nie poznałam żadnej z nich... Miałam bardzo mało czasu, bo Dominika już nam praktycznie zasypiała na rękach, a tłumy ludzi ja drażniły... i tak to już zawsze jest... :(  

To tyle na dziś! Dziękuję wszystkim, którzy dotrwali do końca tego posta...

Pozdrawiam!

3 komentarze:

Sowiarnia pisze...

Ooo, widzę, że też zbierasz ZT :) Faktycznie, raczej mało ich w tamtych okolicach. A kartki piękne obie :-)

ewinka Nowa pisze...

Piękne tło w tej pierwszej kartce ,a w drugiej te czerwone elementy wspaniale kontrastują z tłem . Miło mi,że podobało Wam się w moich stronach :-)))

Arleta pisze...

wszystko takie fajniutkie